Są dodatkowe środki dla przedsiębiorców

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-07 11:11:58
Są dodatkowe środki dla przedsiębiorców
  • Foto: TV Gawex

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku będzie miał do dyspozycji kolejne 5 mln zł na pomoc w postaci pożyczek dla mikroprzedsiębiorstw, które ucierpiały na skutek pandemii COVID 19. Takie zapewnienie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  otrzymał dziś (7.05) starosta Krzysztof Lis, po tym jak wystąpił do resortu z apelem o przyznanie dodatkowych środków w ramach tarczy antykryzysowej. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 5 tys. zł, czas spłaty 12 miesięcy, z możliwością umorzenia po 3 miesiącach, jeśli przedsiębiorca utrzyma zatrudnienie.

Warto przypomnieć, że wcześniej na ten rodzaj wsparcia samorząd powiatowy uruchomił już 2,4 mln zł. Ponadto otrzymał z ministerstwa ponad 11,1 mln zł na dofinansowanie kosztów pracowniczych dla mikro (do 9 pracowników), małych (do 49 pracowników)  i średnich (do 250 pracowników) przedsiębiorstw.

Zasady dotyczące ubiegania się o ww. wsparcie oraz druk wniosku i umowy dostępne są na stronie internetowej PUP. Wnioski można składać przez internet (za pomocą https://praca.gov.pl) lub tradycyjnie. Wszelkie informacje na temat tego kto może skorzystać z pomocy, gdzie składać aplikacje i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy  w Szczecinku lub pod numerami telefonów: 94 37 53 934  lub 94 37 28 881.

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku zgłasza się z apelem o uważne wypełnianie wniosków. Błędy przekładają się na czas ich realizacji. Dlatego warto sprawdzać, czy  do aplikacji dołączyliśmy  wszystkie załączniki i  czy podpisaliśmy oświadczenia.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: