Biblioteki i muzeum otwarte dla mieszkańców

  • Adrian Wolanin
  • 2020-05-04 15:58:15
Biblioteki i muzeum otwarte dla mieszkańców
  • Foto: TV Gawex

Zgodnie z kolejnymi liberalizacjami rządu, od dziś (04.05) do działania wracają częściowo instytucje kultury. W Szczecinku są to obie biblioteki, a od jutra do tego grona dołączy Muzeum Regionalne.

Niestety, z uwagi na obowiązujące przepisy, książki wydawane są tylko przez pracowników biblioteki, zaś wydawnictwa, które obecnie są oddawane muszą zostać poddane kwarantannie. Zła wiadomość jest również taka, że do odwołania zawieszone jest funkcjonowanie czytelni.

Z bogatej oferty biblioteki mogą również korzystać dzieci, oczywiście w filii placówki na ulicy Jeziornej, choć również z pewnymi zmianami. Tutaj również nie ma dostępu do swobodnego dostępu do książek oraz czytelni. Goście placówki pamiętać oczywiście powinni o maseczkach, dezynfekcji rąk zaraz po przekroczeniu progu budynku oraz wchodzeniu pojedynczo. Bez ograniczeń i obostrzeń korzystać można za to z oferty internetowej placówki.

Do funkcjonowania ze zwiedzającymi szykuje się również personel Muzeum Regionalnego. Budynek dla mieszkańców zostanie otwarty już jutro.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (04.05) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: