ZUS Zachodniopomorskiee: 26,3 mln złotych zwolnionych składek

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-04 12:13:32
ZUS Zachodniopomorskiee: 26,3 mln złotych zwolnionych składek
  • Foto: TV Gawex

W Zachodniopomorskiem ZUS zatwierdził zwolnienia z opłacenia składek za marzec 2020 roku dla ponad 20 tysięcy płatników. Łączna kwota zwolnienia to przeszło 26,3 mln złotych. W całym kraju zwolniono ze składek ponad 436 tysięcy przedsiębiorców. A łączna kwota zwolnienia to blisko 591 mln złotych.

Szczeciński oddział ZUS zwolnił ze składki marcowej niemal 14 tysięcy przedsiębiorców, na łączną kwotę nieco ponad 18,4 mln złotych. Natomiast koszalińska placówka zatwierdziła zwolnienia z marcowej składki dla 6,6 tysiąca płatników, a łączna kwota to 7,9 mln złotych.
 
Do rozpatrywania wniosków o pomoc z tarczy został uruchomiony specjalny system. To ułatwia i przyśpiesza pracę. Podobny był już wykorzystany przy realizacji wniosków o przejście na emeryturę.
 
Przedsiębiorcy otrzymają informację o zwolnieniu ze składek. Będzie ona widoczna na Platformie Usług Elektronicznych w najbliższych dniach.
Pomimo ustawowych zapisów, które dają ZUS czas na rozpatrzenie wniosków (tj. 30 dni od złożeniu dokumentów rozliczeniowych za ostatni miesiąc, który podlega zwolnieniu) są one już analizowane i będą sukcesywnie realizowane. Wnioski od przedsiębiorców są traktowane priorytetowo.
 
Karol Jagielski
regionalny rzecznik ZUS
województwa zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: