Święto Konstytucji 3 Maja w Szczecinku

  • Jakub Diakun
  • 2020-05-03 13:31:18
Święto Konstytucji 3 Maja w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Szczecinku gromadziły tłumy mieszkańców. W tym roku z powodu panującej pandemii, niemożliwe jest spotkanie przedstawicieli władz ze szczecinecczanami.

Co roku pod tablicą upamiętniającą manifestację patriotyczną mającą miejsce 3 maja 1946 roku w Szczecinku, obchodzone są uroczystości związane ze świętem państwowym Konstytucji 3 Maja.

Tak było również w tym roku. Symboliczne wieńce zostały złożone przez m.in. Wiceminister Małgorzatę Golińską, Burmistrza Miasta Szczecinek Daniela Raka oraz Starostę Szczecineckiego Krzysztofa Lisa.

Delegacje przybyły na miejsce w znaczącym odstępie czasowym. Wszystko po to, aby dać przykład mieszkańcom unikania zgromadzeń masowych. Jak powiedział nam Burmistrz Daniel Rak: powinniśmy cały czas przestrzegać i bardzo karnie podchodzić do obostrzeń.

Symbolicznemu składaniu wieńców, nie towarzyszyła żadna szczególna oprawa.  Wiceminister Klimatu Małgorzata Golińska zwróciła uwagę, na charakter dzisiejszego święta: to jest święto radosne, my jesteśmy pozasłaniani maskami nawet nie widać, że mamy radość na twarzy.

 

 

 


  • Foto: TV Gawex/ zdjęcia 15-19 Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: