W Połczynie-Zdroju akty odbierzesz bez wychodzenia z domu

  • Adrian Wolanin
  • 2020-04-28 09:28:05
W Połczynie-Zdroju akty odbierzesz bez wychodzenia z domu
  • Foto: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

#DOBRA WIADOMOŚĆ: W połczyńskim ratuszu dostępna jest nowa e-usługa. Dotyczy ona odpisu aktu stanu cywilnego (np. urodzenia, małżeństwa czy zgonu) i umożliwia ich odbiór przez Internet w wersji elektronicznej.

By otrzymać odpis aktu stanu cywilnego (np. urodzenia, małżeństwa czy zgonu), należy wcześniej złożyć wniosek. Odpis aktu musi dotyczyć wnioskodawcy, jego dzieci, małżonka lub rodziców.

System – w trakcie wypełniania wniosku – musi potwierdzić, że możliwe jest automatyczne wydanie odpisu. Chodzi o informację, czy akt jest zmigrowany, jawny i bez założonej blokady wydawania.

Jak zawnioskować o odpis i dostać go w wersji elektronicznej? Potrzebny jest profil zaufany. Następnie należy wejść na stronę www.gov.pl i za pomocą profilu zalogować się do konta Mój GOV.

Kolejnym etapem jest wybranie e-usługi Uzyskaj odpis aktu stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu). W kolejnym kroku należy wypełnić elektroniczny formularz. Dane osobowe zostaną automatycznie zaciągnięte do odpowiednich rubryk. Na początku trzeba zaznaczyć, że chcemy otrzymać dokument na skrzynkę Mój GOV.

Ważne! Uzyskany odpis będzie miał moc prawną tylko w wersji elektronicznej. Nie wolno go drukować, a przekazywać należy tylko w postaci elektronicznej. Sam wydruk nie ma mocy prawnej. Automatyczny odpis będzie zawierał podpis kwalifikowany potwierdzający autentyczność odpisu.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Połczynie-Zdroju: www.polczyn-zdroj.pl

Info: Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: