Dzień Ziemi 2020. Nadleśnictwo Szczecinek rozdawało sadzonki

  • Adrian Wolanin
  • 2020-04-27 14:30:17
Dzień Ziemi 2020. Nadleśnictwo Szczecinek rozdawało sadzonki
  • Foto: TV Gawex

W ubiegłą środę, 22 kwietnia, jednocześnie na całym świecie obchodziliśmy Dzień Ziemi. Corocznie przeprowadzane przez multum podmiotów przedsięwzięcie ma na celu głównie promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Do grona uczestników akcji dołączyło również Nadleśnictwo Szczecinek, którego pracownicy w piątek (24.04) rozdawali mieszkańcom sadzonki drzew.

Obdarowywanie mieszkańców Szczecinka drzewnymi sadzonkami staje się w powoli małą tradycją. Po ubiegłorocznej, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem akcji „SadziMY Las”, tym razem drzewka na, nomen omen, pniu rozeszły się w ubiegły piątek, kiedy to przed swoją siedzibą z okazji Dnia Ziemi rozdawali je miejscowi leśnicy.

Zainteresowanie sadzonkami było tak duże, że po pierwszym rzucie niezbędne okazały się dodatkowe dostawy. Organizatorzy akcji stanęli, oczywiście, w pełni na wysokości zadania, dzięki czemu kolejne sosny sukcesywnie pojawiały się na parkingu przy ul. Polnej.

Jak zapewniła nas w rozmowie Katarzyna Klimek, Edukator z Nadleśnictwa Szczecinek, nawet najbardziej niewprawni ogrodnicy poradzą sobie z podarowanym drzewkiem. Obdarowanym nie pozostało więc nic innego jak czym prędzej odpowiednio zająć się prezentem, który po zasadzeniu jeszcze długo będzie cieszył oko w domowym ogródku. Jak się okazuje, naprawdę długo, gdyż jak zapewniają leśnicy, spokojnie może to być ponad... 100 lat.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (27.04) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: