Trwa remont hali sportowej ZS nr 2. Finał prac już za miesiąc

  • Adrian Wolanin
  • 2020-04-25 10:57:02
Trwa remont hali sportowej ZS nr 2. Finał prac już za miesiąc
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Mimo trwającej pandemii COVID 19 wciąż kontynuowane są prace remontowe hali sportowej przy ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. Najwięcej trudności wykonawcy, firmie KOP-GLAZUR Zbigniew Kopernacki z Turowa, nastręczają opóźnienia w dostawie zamówionych elementów. Obecnie wykonawca czeka na dostawę siłowników do okien. Niemniej dyrekcja szkoły jak i inwestor, czyli samorząd powiatowy mają nadzieję, że zadanie uda się zakończyć w terminie. Finał zaplanowano na koniec maja.

W hali zostanie zainstalowana nowoczesna nawierzchnia z wykładziny sportowej, pojawi się również nowa instalacja elektryczna wraz z oświetleniem LED, instalacja alarmowa, a także ławki i szereg nowych urządzeń sportowych jak: kosze z tablicami, bramki, gniazda i słupki do piłki siatkowej, piłkochwyty, drabinki, kozły, skrzynie, materace, statyw sędziowski i wiele innych. Uczniowie będą mogli również korzystać z nowej, profesjonalnie wyposażonej siłowni, w której oczywiście pojawią się m.in.: atlas, ławeczki, sztangi, hantle, stepery i magnetyczne rowerki treningowe. W zakres wyposażenia wejdzie też nowy stół do ping-ponga.

Oprócz remontu i przebudowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem w ramach inwestycji wykonano termomodernizację samego budynku z modernizacją ogrzewania. Ocieplono już ściany zewnętrzne i fundamentowe budynku, ponadto zakres prac przewiduje wymianę okien, posadzek na gruncie oraz zamontowanie wspomnianych już siłowników w oknach budynku.

Koszt całej inwestycji to ponad 1,85 mln zł. Ponad 848 tys. zł to wartość samej termomodernizacji budynku. Powiat Szczecinecki otrzymał wsparcie z WFOŚiGW, pożyczkę i dotację, obie opiewające na ponad 424 tys. zł. Remont i przebudowa sali gimnastycznej z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz dostawą wyposażenia pochłonie ponad 1 mln zł. W tym przypadku samorząd powiatowy otrzymał 50% dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Finał prac zaplanowano na maj 2020.

Równolegle, podobnie jak przy ZS NR 7 w Białym Borze trwają również prace przy przebudowie szkolnego boiska. W tym przypadku wartość obu inwestycji to prawie 670 tys. zł. Powiat Szczecinecki otrzymał 50% dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: