Sesja Rady Miasta. Pomoc dla przedsiębiorców uchwalona

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-24 11:42:08
Sesja Rady Miasta. Pomoc dla przedsiębiorców uchwalona
  • Foto: TV Gawex

Dziś rano odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Szczecinek. Radni pochylili się pojawiającymi się w czasie pandemii problemami lokalnych przedsiębiorców. Jak widać po obradach, w trudnym czasie Polacy potrafią się zjednoczyć. Wszystkie uchwały zostały przyjęte przez aklamację.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta radni pochylili się nad projektami uchwał, mającymi na celu wsparcie lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym okresie epidemii.  Jak wszyscy wiemy, pandemia koronawirusa spowodowała wiele niepożądanych skutków ekonomicznych. Szczecineccy radni wspólne uznali, że trzeba wspierać lokalnych przedsiębiorców.

 

Burmistrz Daniel Rak podczas Sesji zwrócił uwagę na problem, który pojawił się w rządowej specustawie.

 

Rząd bardzo dokładnie precyzuje jacy przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie. Szczecinecki ratusz będzie robił wszystko co możliwe, aby pomoc jak największej grupie osób. Burmistrz zaproponował powołanie „Rady Przedsiębiorców” Jak powiedziała nam Katarzyna Dudź Przewodnicząca Rady Miasta Szczecinek powstanie takiej rady ma na celu opieranie się na opinii tych, którym taka pomoc jest najbardziej potrzebna.

 

Więcej dziś (24.04) w serwisie informacyjnym Echa Dnia

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: