Sukces I LO w Szczecinku. Szczecinecki ogólniak 29 w kraju

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-23 14:09:12
Sukces I LO w Szczecinku. Szczecinecki ogólniak 29 w kraju
  • Foto: Arkadiusz Szczepaniak

Dobre wieści napłynęły z Białegostoku do I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Liczny udział uczniów w olimpiadach zaowocował zajęciem 29 miejsca w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim. Dzięki zajęciu tak wysokiego miejsca placówka może pochwalić się uzyskaniem tytułu złotej szkoły.

Ciężka praca, w przygotowaniu uczniów do olimpiad przedmiotowych nie poszła na marne. Uczniowie oraz nauczyciele popularnej „Elki” pomimo trudnej sytuacji w polskich szkołach mają powód do radości. Od 9 lat liceum uplasowane nad szczecineckim jeziorem Trzesiecko bierze udział w rankingu organizowanym przez Uniwersytet z Białegostoku.  Liceum Księżnej Elżbiety co roku znajdowało się w pierwszej setce rankingu, mało kto jednak spodziewał się tegorocznego wyniku.

Za sukcesem placówki stoją zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, którzy włożyli wiele trudu, oraz ciężkiej pracy w osiągniecie tak wysokiego miejsca w rankingu.

Jak mówi stare żołnierskie przysłowie” twierdze łatwo zdobyć trudniej utrzymać”. W związku z tym w latach następnych szkoła będzie musiała dołożyć kolejnych starań, aby powtórzyć tegoroczny sukces.
 
Więcej dziś (23.04) w TV Gawex.
Sukces I LO w Szczecinku. Szczecinecki ogólniak 29 w kraju
  • Foto: Arkadiusz Szczepaniak

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: