Zakończenie roku szkolnego maturzystów w czasie epidemii

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-22 11:48:59
Zakończenie roku szkolnego maturzystów w czasie epidemii
  • Foto: TV Gawex

Zamknięcie szkół powoduje, że zakończenie roku szkolnego maturzystów nie będzie mogło odbyć się w takiej formie, do jakiej nas przyzwyczajono. Mimo to uczniowie ostatnich klas szkół średnich muszą otrzymać świadectwa ukończenia szkoły. Jednak forma ich przekazania nadal pozostaje niepewna.

Pojawienie się pandemii koronawirusa zdziwiło chyba wszystkich. Placówki oświaty, nie były gotowe na wybuch epidemii. Wprowadzenie zdalnego nauczania wymusiło nagłą zmianę w sposobie prowadzenia zajęć. Brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem jest dużym utrudnieniem dla tegorocznych maturzystów, którzy już w najbliższy piątek zakończą swoją edukację w szkołach średnich.

 

Placówki oświaty wciąż czekają na decyzję w jaki sposób mają przekazać dokumenty swoim uczniom. Jak powiedział nam dr Arkadiusz Szczepaniak Dyrektor I LO im. Księżnej Elżbiety: Czekamy właśnie na wytyczne z Kuratorium Oświaty lub Ministerstwa Edukacji Narodowej, w jaki sposób przekazywane będą świadectwa

 

W tym roku maturzystom towarzyszy nie tylko stres związany ze zdaniem egzaminów maturalnych, lecz również ten wynikający z niepewności terminu przeprowadzenia testu. Tegoroczni abiturienci muszą wykazać się duszą odpornością na stres. Dodatkowo niepewna jest forma przeprowadzenia egzaminów maturalnych. Według informacji przekazanych nam przez Arkadiusza Szczepaniaka, pojawią się głosy o odwołanie części ustnej: do dzisiaj jest dużo informacji na temat przebiegu matur. Mówi się o tym, że może zrezygnować z egzaminów ustnych. Zobaczymy, czekamy na wytyczne.

                                                               

Więcej informacji dziś (22.04) w serwisie informacyjnym Echa Dnia

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: