Dbajmy razem o nasz wspólny dom

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-22 10:18:34
Dbajmy razem o nasz wspólny dom
  • Foto: pixabay

Światowy Dzień Ziemi to jak sama nazwa wskazuje jeden dzień w roku, w którym próbuje się podnosić poziom świadomości na temat ekologii. Co roku właśnie 22 kwietnia wiele instytucji przypomina, w jaki sposób dbać o środowisko.

Wśród wiodących tematów ekologicznych nie sposób przejść obojętnie obok, nadmiaru odpadów czy zasobów wody. Dzisiejsze Święto jest okazją do pochylenia się nad problemami, które powinny być istotne dla każdego z nas. Warto dziś zastanowić się co my sami możemy zrobić dla dobra i piękna naszej planety.

 

Wiele instytucji alarmuje, że na świecie zaczyna brakować wody. Coraz częściej doskwierają nam susze. Niektóre kraje mają nawet niedobór wody pitnej. Tymczasem, aby to zmienić nie musimy dokonywać spektakularnych czynów. Wystarczy, że sami będziemy oszczędzać wodę.

 

W rozmowach na temat ekologii nie raz można usłyszeć, że Ziemia staje się jednym wielkim śmietnikiem. Dzieje się tak w wyniku nadmiernej produkcji odpadów. Aby chronić naszą planetę przed staniem się składowiskiem śmieci, nie potrzebujemy super bohatera. Sami możemy się nim stać, ograniczając korzystanie z produktów w opakowaniach nieprzyjaznych dla środowiska.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: