Na czym polega I etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem?

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-17 10:43:49
Na czym polega I etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem?
  • Foto: Facebook Kancelaria Premiera

Wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prezes Rady ministrów przedstawił plan stopniowego zmniejszenia ograniczeń, które były wprowadzane, aby zminimalizować skutki pandemii.

Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już od poniedziałku. Zgodnie z nowymi decyzjami, otwarte zostaną parki, skwery oraz lasy. Nadal jednak, nie będzie można korzystać z placów zabaw. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z nowym prawem, osoby do 13 roku życia mają zakaz poruszania się bez osoby dorosłej.


Zmieni się również sposób, funkcjonowania sklepów oraz budynków kultu religijnego. Rząd postanowił dopuścić, możliwość większej ilości klientów przebywających jednocześnie na terenie sklepu. W dyskontach do 100 m2 powierzchni, przebywać będą mogły 4 osoby na jedną kasę, a nie jak dotychczas 3. Ponadto w sklepach powyżej wspomnianego rozmiaru, obowiązywać będzie zasada, że przebywać może jedna osoba na 15 m2 sklepu.


Podobny przepis dotyczyć będzie uczestnictwa w nabożeństwach religijnych. Wewnątrz obiektu sakralnego, również będzie mogła przebywać jedna osoba na 15m2.


Złagodzenie restrykcji powoduje, zwiększenie ryzyka rozprzestrzeniania się śmiercionośnego wirus, dlatego warto pamiętać o nadal obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Podstawą ochrony naszego zdrowia, jest stosowanie środków ochrony osobistej, zachowywanie odpowiedniej odległości od innych w przestrzeni publicznej, oraz regularna dezynfekcja.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: