Trwa kolportaż 10 tysięcy maseczek!

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-17 09:49:39
Trwa kolportaż 10 tysięcy maseczek!
  • Foto: Urząd Miasta Szczecinek

Ponad 10 tysięcy maseczek wielorazowego użytku jest obecnie rozdawanych mieszkańcom Szczecinka. Maseczki trafiają do skrzynek pocztowych zgodnie ze złożonymi deklaracjami śmieciowymi.

- Maski dotarły do nas w czwartek, po godzinie 21. Niemal natychmiast zaczęliśmy ich pakowanie. Dzięki temu już od rana są one kolportowane wśród mieszkańców. Akcja będzie kontynuowana, aż do momentu, kiedy otrzymają je wszyscy szczecinecczanie – relacjonuje burmistrz Daniel Rak.


Początkowo, już w czwartek wieczorem do Szczecinka miały dotrzeć wszystkie z 35 tysięcy zamówionych masek. Niestety, ze względu na ograniczenia w produkcji i szyciu udało się zrealizować tylko część transportu.


- Otrzymaliśmy zapewnienie, że brakujące maseczki zostaną dostarczone do Szczecinka najszybciej, jak to będzie możliwe. Robimy co w naszej mocy, aby był to piątek. Wtedy kolejną turę kolportażu rozpoczniemy już w sobotę – zapewnia burmistrz Daniel Rak. I uspokaja: - Wszystkich mieszkańców proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Maseczkę otrzyma każdy z nas. Do części osób trafią one w piątek, do pozostałych w kolejnych dniach.


Wczorajszą akcję pakowania masek koordynował Maciej Makselon, zastępca burmistrza Szczecinka. – Jej sprawne i szybkie przeprowadzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników SP nr 7, a także członków Klubu Gentlemana MKP Szczecinek, którzy odpowiadali za transport maseczek. Wszystkim im należą się wielkie brawa i podziękowania.


O kolejnych działaniach dotyczących kolportażu maseczek wielorazowego użytku na terenie miasta będziemy Państwa informowali na bieżąco.

info: Urząd Miasta Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: