Leśnicy na pomoc szczecineckiemu szpitalowi

  • Adrian Wolanin
  • 2020-04-14 15:52:57
Leśnicy na pomoc szczecineckiemu szpitalowi
  • Foto: TV Gawex

Jak już wspominaliśmy, szczecineccy leśnicy bardzo aktywnie włączyli się w walkę z koronawirusem, m.in. asygnując na ten cel kwotę 120 000 zł przeznaczoną na pomoc szpitalom z zachodniopomorskiego oraz sąsiedniego województwa pomorskiego. Do grona beneficjentów tego wsparcia dołączyła w ostatnich dniach również lecznica ze Szczecinka.

Wicestarosta, Robert Fabisiak, zwrócił się do dyrekcji w Szczecinku z prośbą o zakup respiratora, gdyż jeden z posiadanych przez szpital uległ awarii. Przeznaczyliśmy dodatkowo ponad 30 tyś zł na zakup mobilnego respiratora dla naszego szpitala w Szczecinku. Jesteśmy podekscytowani tym faktem, że możemy pomóc – wyjaśnia Marek Stasiuk, Rzecznik Prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, jednocześnie dodając – Zakup tego jakże ważnego sprzętu dla szpitala w Szczecinku obudził w nas, leśnikach, potrzebę zrobienia czegoś więcej. Ogłosiliśmy zbiórkę wśród pracowników i już dziś wiemy, że szpital, obok respiratora otrzyma także kardiomonitor. Na chwile obecną udało się pracownikom zebrać 8 tyś zł (koszt kardiomonitora 7 tyś zł) a zbiórka nadal trwa.

Podjęte przez leśników działania to ze wszech miar godny naśladowania przykład społecznej solidarności, który stoi u podstaw ich służby. Życzymy nam wszystkim, w tym trudnym czasie, byśmy byli mądrzy i zdrowi. A służbie zdrowia wytrwałości. Wspieramy was, rozumiemy i podziwiamy, gdyż każdego dnia także stoimy na straży bezpieczeństwa społecznego. W czasie suszy szczególnie dbamy o bezpieczeństwo przeciwpożarowe – kończy rzecznik miejscowej RDLP.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: