Wielka Sobota: wieczorna liturgia tylko w mediach, zapraszamy na rozważania również do TV Gawex

  • Adrian Wolanin
  • 2020-04-11 11:56:19
Wielka Sobota: wieczorna liturgia tylko w mediach, zapraszamy na rozważania również do TV Gawex
  • Foto: TV Gawex

Tegoroczna Wielkanoc, głównie ze względu na wprowadzone w kraju obostrzenia, będzie wyjątkowa. Nie jest tajemnicą, że najbardziej doskwierać będą nam zakazy przemieszczania się i zgromadzeń, przez co niemożliwe będą tradycyjne spotkania rodzinne oraz uczestnictwo w wielkanocnych nabożeństwach. W obu przypadkach możemy jednak ratować się zdobyczami współczesnej techniki.

Do kontaktów z rodziną, bliskimi oraz przyjaciółmi od dawna używamy już wszelkiej maści komunikatorów, a dzięki niskim cenom za rozmowy, dużo częściej niż kiedyś również dzwonimy. Nie inaczej będzie z pewnością w tegoroczne święta. Jednak Internet oraz łącza telefoniczne możemy również wykorzystywać np. do przeprowadzania transmisji, czego dokonuje wiele parafii, w tym także ze Szczecinka.

Jedna z nich, a konkretnie Parafia pw. Ducha Świętego, zaprasza do wspólnego przeżywania Wigilii Paschalnej, którą również będziemy transmitować na naszym profilu facebookowym. Uroczystość odbędzie się oczywiście dziś, o godz. 22:00.

W Wielką Sobotę zapraszamy także na antenę TV Gawex, gdzie poza życzeniami wielkanocnymi Biskupa, parlamentarzystów oraz samorządowców, wyemitujemy również m.in. programy Przeżyj z nami Triduum Paschalne oraz Chodź na Słowo.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: