specjalna ramówka TV Gawex na święta

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-10 10:22:10
specjalna ramówka TV Gawex na święta
  • Foto: TV Gawex

Rozpoczęte wczoraj święta, są dla katolików sercem roku liturgicznego. Jednak z powodu panującej Pandemii nie mogą ich obchodzić zgodnie z panującymi zwyczajami. Jak już wielokrotnie informowaliśmy Telewizja Gawex wychodzi naprzeciw oczekiwaniom abonentów, przygotowując specjalne programy na święta.

Już wczoraj emisja nowego programu pt.” Przeżyjmy razem Triduum Paschalne” została zainaugurowana rozważaniem nad tajemnicą Wielkiego Czwartku. Wielki Piątek to szczególnie ważny dzień, w którym wierzący pochylają się nad tajemnicą śmierci Pańskiej. Dlatego też, na naszej antenie tuż po serwisie informacyjnym zostanie wyemitowany kolejny odcinek programu „Przeżyjmy razem Triduum Paschalne. Ponadto rozważanie Drogi Krzyżowej zostanie wyemitowany około godziny 17:30.

Zachęcamy Państwa również do skorzystania z możliwości uczestnictwa w Liturgii Męki Pańskiej za pośrednictwem transmisji z parafii Ducha Św. dziś o godzinie18:30 na naszym profilu na Facebooku.
 
Sobota również nie umknęła uwadze naszej redakcji. Dobrze wszystkim znany program Chodź na Słowo, z rozważaniem niedzielnej Ewangelii pojawi się na naszej antenie około godz. 18:00. Dodatkowo ostatni już odcinek „Przeżyjmy razem Triduum Paschalne” z rozważaniami na temat tajemnicy Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego, obejrzą Państwo o godz. 17:30. Co roku wielkosobotnia liturgia gromadziła tłumy ludzi w świątyni. W tym roku z powodu Pandemii liczmy, że transmisja na naszym profilu Facebookowym o godzinie 22 wystarczy, aby należycie przeżyć ten dzień.
 
Poniedziałek Wielkanocny wielu z nas kojarzy ze zwyczajem polewania innych wodą. W tym roku jest to jednak nie możliwe do zrealizowania, na ulicach naszego miasta. W związku z tym w TV Gawex wyemitowany zostanie archiwalny materiał z tego wydarzenia sprzed 15 lat. Zachęcamy do oglądania. Może nasza kamera uchwyciła kogoś z Państwa?

Ponadto w poniedziałek również pozostaniemy w duchu religijnym, emitując specjalne wydanie programu Chodź na słowo, w którym podsumujemy te najważniejsze wydarzenia w religii katolickiej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: