System e-usług Wydziału Geodezji

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-09 11:46:27
System e-usług Wydziału Geodezji
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Z powodu ciągłego rozprzestrzeniania się Koronawirusa Sars – Cov-2 wywołującego chorobę COVID 19, jak najwięcej osób powinno zostać w domach. Urzędy, w tym również Starostwo Powiatowe w Szczecinku przyjmują interesantów na szczególnych zasadach.

. Od dziś (3.04) samorząd powiatowy, wprowadza kolejne udogodnienie, które pozwoli petentom załatwić sprawy przez Internet – mowa o systemie e-Usług Publicznych Wydziału Geodezji.
 
Dzięki e-usłudze, interesant po zalogowaniu się za pomocą profilu zaufanego (PZ) ma możliwość zamówienia interesujących Go materiałów. Może wyszukać konkretne działki, budynki, adresy, współrzędne i pozyskać informacje na ich temat, przez wskazanie obiektu na mapie, a także mierzyć odległości.

Portal Geodety
E-usługa przeznaczona dla geodetów wykonujących prace geodezyjne na terenie powiatu. Umożliwia zgłoszenie nowej pracy geodezyjnej wraz z zamówieniem materiałów. Geodeta ma dostęp do wszystkich zgłoszonych przez siebie prac geodezyjnych, dla których można wykonać zgłoszenie uzupełniające na materiały, pobrać dokument obliczenia opłaty i dokonać płatności elektronicznych.
 
Portal Komornika
E-usługi przeznaczone tylko dla komorników sądowych poszukujących nieruchomości na terenie powiatu należących do dłużników.
Portal Rzeczoznawcy. E-usługa umożliwiająca rzeczoznawcom przeglądanie aktów notarialnych, po wcześniejszym wykupieniu wglądu do danej jednostki ewidencyjnej, oraz zamawiania szczegółowych danych dotyczących wskazanych transakcji. Należy pamiętać, że kupując na raz wgłąd do 2 jednostek ewidencyjnych, czas nie jest wydłużony o kolejne 4 godziny. Wgląd do następnej jednostki najlepiej aktywować po zakończeniu przeglądania poprzedniej.

Narada koordynacyjna
E-usługa przeznaczona dla pracowników branż w celu uczestnictwa w zdalnej naradzie koordynacyjnej.

Portal mapowy
E-usługi przeznaczone do przeglądania map geodezyjnych (map o dużej skali czyli od 1:500 do 1:5000). Wśród map geodezyjnych można przeglądać mapę ewidencyjną i mapę zasadniczą.
 
Portal Projektanta
E-usługa, dzięki której projektant może złożyć wniosek o uzgodnienie sieci. Do składanego wniosku należy dodać odpowiednie załączniki oraz określić położenie przebiegu planowanego przyłącza. Po wystawieniu przez urząd opłaty, projektant ma możliwość pobrania DOO oraz opłacenia go drogą elektroniczną.
 
info: Piotr Rozmus Starostwo Powiatowe 
 
Więcej informacji dziś(09.04) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: