Biały Bór wyposaża mieszkańców w maseczki

  • Adrian Wolanin
  • 2020-04-07 13:54:39
Biały Bór wyposaża mieszkańców w maseczki
  • Foto: https://www.facebook.com/pawmikolaj19

Coraz głośniej w przestrzeni publicznej dyskutuje się o ewentualnym obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Władze Gminy Biały Bór, nie czekając na odgórne decyzje, już dziś (07.04) zaczęły wyposażać swoich mieszkańców w wielorazowe wyroby medyczne służące do ochrony twarzy.

Burmistrz Białego Boru, Paweł Mikołajewski, swoją decyzję motywuje oczywiście troską o zdrowie obywateli, powołując się na przykład Republiki Czeskiej, w której nakaz zasłaniania twarzy maseczką funkcjonuje od dłuższego czasu. Jak pokazują najnowsze prognozy znad Wełtawy, powszechne stosowanie maseczek znacznie przyczyniło się do tego, że nasi południowi sąsiedzi najprawdopodobniej jako jedni z pierwszych w tej części kontynentu wrócą do normalnej egzystencji.

Jak deklaruje burmistrz, maseczki otrzymają wszyscy dorośli mieszkańcy, zgodnie ze złożoną deklaracją śmieciową. Ruch ten pozwoli na dodatkową korzyść w postaci dokładniejszego oszacowania ilości osób zamieszkujących gminę. W czynności dystrybucyjne zaangażowali się dziś wszyscy pracownicy miejscowego ratusza, w następnej linii logistyką zajmą się sołtysi. Cały proces zakończy się w ciągu kilku najbliższych dni.


  • Foto: https://www.facebook.com/pawmikolaj19

Komentarze (1)

kazimierz 2020-04-08 14:31

Burmistrz Szczecinka o swoich mieszkańcach zapomniał

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: