Rozpoczyna się Wielki Tydzień

  • Jakub Diakun
  • 2020-04-05 15:17:39
Rozpoczyna się Wielki Tydzień
  • Foto: pixabay

Trudna sytuacja w kraju i na świecie, spowodowała, że czas, który dla katolików co roku był jednym z najważniejszych, stracił na swoim charakterze. Właśnie dziś rozpoczęły się obchody czasu zwanego Wielkim Tygodniem, a więc, jak wszyscy pewnie wiedzą dziś jest Niedziela Palmowa.

Szczególny, dzień upamiętniający początek najważniejszych wydarzeń zapisanych na kartach Pisma Święto, jak przystało na Uroczystość, której początki datuje się na IV w, ma wiele tradycji i zwyczajów. Niestety dziś nie było okazji, aby doświadczyć w kościele obrzędu święcenia palm, który co roku odbywał się przy tej okazji.


Nie wszystko jednak się zmieniło, Eucharystia choć w bardzo okrojonych wersjach odbywała się czy też odbywa w każdym kościele. Dzięki temu, za pomocą różnych mediów czy też portali społecznościowych wierni mieli okazje, aby wziąć udział w obchodach inauguracyjnych Wielki Tydzień.


Wszyscy chyba wiedzą, jakie zwyczaje niesie za sobą dzisiejsze Święto. Niektórym jednak umyka fakt, że od 1986 Niedziela Palmowa jest także Światowym Dniem Młodzieży. De facto więc jeden dzień łączy dwa święta. Jest tak dzięki św. Janowi Pawłowi II, który to właśnie ustanowił Dzień Młodzieży właśnie w niedziele rozpoczynającą najważniejszy tydzień dla katolików. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: