Kolejny sukces szczecineckiej Policji w walce ze zorganizowaną przestępczością w sieci

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-04-03 13:07:07
Kolejny sukces szczecineckiej Policji w walce ze zorganizowaną przestępczością w sieci
  • Foto: pixabay

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, w jednym z punktów pocztowych na terenie miasta, dokonali wczoraj (02.04) zatrzymania sześciu sprawców przestępstw internetowych.

W trakcie przeprowadzonej rozmowy z rzecznikiem KPP w Szczecinku – asp. Anną Matys, ustalono, iż zatrzymanie było efektem prowadzonego od dłuższego czasu postępowania przygotowawczego. Nad sprawą pracowali policjanci Wydziału Do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą.

Sprawcy zostali ujęci na gorącym uczynku podczas wysyłania paczek. Oszustwa, do których dopuszczali się sprawcy polegały na tym, iż dokonywali oni sprzedaży konsol do gier, przy czym kupujący zamiast zakupionego towaru otrzymywał w paczce kamienie.

Czterej z zatrzymanych to sprawcy, zaś dwóch pozostałych to tzw. „słupy”, za pomocą których dokonywano sprzedaży na jednej z bardziej popularnych platform usługowo-handlowych. W chwili obecnej mężczyźni przebywają w Policyjnym Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych.

Ofiarami sprawców padło wiele osób na terenie kraju, dlatego w dalszym ciągu trwają zintensyfikowane  czynności procesowe i operacyjne w przedmiotowej sprawie, które mogą doprowadzić do ustalenia pozostałych pokrzywdzonych i być może kolejnych zatrzymań.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: