Strażacy z OSP otrzymają środki na zakup środków ochrony osobistej

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-04-03 06:00:00
Strażacy z OSP otrzymają środki na zakup środków ochrony osobistej
  • Foto: pixabay

Ochotnicze Straże Pożarne wyznaczone do działań związanych z koronawirusem otrzymają jednorazowe maseczki i rękawiczki, okulary, specjalne ubrania oraz środki dezynfekujące. Niezbędny sprzęt ma pomóc strażakom bezpiecznie pomagać osobom znajdującym się np. w kwarantannie. Służby na ten cel otrzymają 200 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Decyzja w sprawie przyznania dofinansowania zapadła 1 kwietnia 2020 r., podczas posiedzenia Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

OSP pomagają zawsze i w każdej chwili, ale muszą dysponować odpowiednim sprzętem, by robić to skutecznie.  Od lat wspieramy strażaków-ochotników w tym zakresie. Dziś przeznaczamy 200 tys. zł dofinansowania na  zakup najpotrzebniejszych rzeczy, a więc środków ochrony indywidualnej. Skala potrzeb jest olbrzymia – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Niezbędne środki – rękawiczki, maseczki, płyny do dezynfekcji - trafią do 195 OSP będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W tym do 104 jednostek wyznaczonych do działań związanych z COVID-19 kombinezony, gogle czy rękawice ochronne.  Liczba zakupionych rzeczy  zależeć będzie od  aktualnych cen i dostępności na rynku.

Przyznane wsparcie wpisuje się w działania Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. 

Źródło : Urząd Marszałkowski WZ

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: