Wszyscy mieli nadzieję, że ta chwila szybko nie nadejdzie. Pierwszy przypadek Covid-19, już w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-04-02 18:41:11
Wszyscy mieli nadzieję, że ta chwila szybko nie nadejdzie. Pierwszy przypadek Covid-19, już w Szczecinku
  • Foto: pixabay

Pierwszy przypadek w mieście i powiecie. To 60-cio letni mężczyzna, który przebywał na kwarantannie domowej w związku z powrotem z zagranicy. Przeprowadzony przez pracowników test w kierunku koronawirusa dał wynik pozytywny.

Mieszkańcy Szczecinka przestrzegają obostrzeń jakie wprowadził rząd na terenie kraju.

Podejmowane przez każdego przedsięwzięcia tak na gruncie rodzinnym, jak i na niwie przestrzeni publicznej, wyrobiły w większości szczecinecczan odczucie, że ten kielich goryczy zostanie od nas odsunięty a może nawet uda się nam przejść suchą nogą po pandemicznym oceanie.

Niestety, niewidzialny wróg stanął u naszych bram. 

W rozmowie z Wiesławem Kulikiem – inspektorem sanitarnym w Szczecinku udało się nam ustalić, że mężczyzna zamieszkiwał wspólnie z kilkuosobową rodziną. Wszyscy członkowie rodziny poddani są kwarantannie i obserwacji epidemiologicznej.

Z nieoficjalnych informacji jakie uzyskaliśmy, wynika iż duża część mieszkańców Bobolic (pow. koszaliński) w obawie przed zarażeniem, przyjeżdża na zakupy do Szczecinka i Białego Boru. Przypomnijmy, że u kilku osób w Bobolicach wykryto zarażenie Covid-19, przy czym choroba ma przebieg bezobjawowy. 

Strzeżmy się zatem przed bagatelizowaniem zagrożenia. Nie wszyscy bowiem wyglądający zdrowo oraz nie posiadający objawów zarażenia wirusem zdają sobie sprawę, że są chorzy. Taka sytuacja potęguje stan zagrożenia.

Inspektor Sanitarny w Szczecinku - Wiesław Kulik, potwierdza fakt, pierwszego zakażenia wirusem Covid-19 w naszym mieście.

 

Wiesław Kulik, Inspektor Sanitarny w Szczecinku

Komentarze (3)

Gościu 2020-04-02 19:33

To teraz wszyscy ze Szczecinka jedźmy do Złotowa na zakupy, tam jeszcze nie ma wirusa!

Gość 2020-04-02 20:19

"Mieszkańcy Szczecinka przestrzegają obostrzeń jakie wprowadził rząd na terenie kraj" - chyba najmniej emeryci

GOŚĆ 2020-04-03 00:14

ZGADZAM SIĘ Z POWYŻSZYM, EMERYTÓW PO 70-TCE NAJWIĘCEJ W KOLEJKACH.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: