Pismo burmistrza Barwic do przewodniczącego PKW

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-04-02 10:24:10
Pismo burmistrza Barwic do przewodniczącego PKW
  • Foto: pixabay

Protest samorządowców na terenie całego kraju w sprawie przełożenia terminu wyborów prezydenckich rozbrzmiewa coraz większym echem. W naszym regionie do apelu burmistrzów Połczyna-Zdroju, Białego Boru i Szczecinka dołączyli również burmistrz Barwic i wójt Grzmiącej.

Pismo do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej wystosował burmistrz Barwic Mariusz Kieling.

Oświadczenie zawiera obawy związane ze znacznym  narażeniem mieszkańców gminy Barwice na ryzyko zakażenia groźnym wirusem w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Wprowadzane przez rząd polski obostrzenia związane z ograniczeniem kontaktów i minimalizacji ryzyka stoją w sprzeczności z możliwością przygotowania i przeprowadzenia wyborów w regionie.

Nadto odpowiedzialność za takie działania nie obciąża odpowiedzialnością rządu, ale godzi w samorządy, które zajmą się organizacją przedsięwzięć związanych z organizacją i logistyką wyborów.

Jak dowiadujemy się w rozmowie z burmistrzem Barwic i wójtem Grzmiącej, podjęte przez nich decyzje nacechowane są głęboką troską o zdrowie i życie mieszkańców.

Włodarze Szczecinka, Połczyna-Zdroju, Barwic i Grzmiącej apelują o zmianę (przełożenie) terminu wyborów prezydenckich do czasu opanowania pandemii oraz klęski społecznej i gospodarczej spowodowanej koronawirusem.

 

Poniżej materiał audio z rozmowy telefonicznej, przeprowadzonej z burmistrzem Barwic Mariuszem Kielingiem oraz wójtem Grzmiącej Patrykiem Makowskim.

 

Patryk Makowski, Wójt Gminy GrzmiącaMariusz Kieling, Burmistrz Barwic

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: