Tygodniowy raport Straży Miejskiej - pamiątka z okresu II wojny światowej oraz pomoc dla potrzebujących

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-03-30 12:19:06
Tygodniowy raport Straży Miejskiej - pamiątka z okresu II wojny światowej oraz pomoc dla potrzebujących
  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

W okresie od 23.03.2020 r. do 29.03.2020 r. strażnicy podjęli 90 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 5 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 75 interwencji. 2 osoby zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania. Strażnicy pomogli w uruchomieniu 6 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub lecznicy weterynaryjnej zostało przekazanych 6 zwierząt.

24.03.2020 na ul: Ogrodowej strażnicy miejscy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu z okresu II Wojny Światowej do czasu zabrania go przez saperów.

24.03.2020 około godziny 12:45 na ul: Piłsudskiego ujawniono zniszczoną pokrywę od studzienki kanalizacyjnej, która wymagała zabezpieczenia. Strażnicy zabezpieczyli to miejsce do czasu właściwego jego zabezpieczenia przez PWiK.

26.03.2020 strażnicy udzielili asysty dla pracowników ZGM przy przeglądzie opuszczonego lokalu mieszkalnego

27.03.2020 r. strażnicy miejscy rozwieźli paczki z pomocą żywnościową do osób poddanych kwarantannie a potrzebujących takiej pomocy. Paczki z pomocą zostały przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W przypadku zgłaszania się takich osób do MOPS taka pomoc w dalszym ciągu będzie udzielana.

28.03.2020 około godziny 19:30 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na chodniku przy ul: Jagiełły. Patrol na miejscu zastał mężczyznę upojonego alkoholem do nieprzytomności. Miał opuszczone spodnie, sweter zabrudzony wymiocinami 
a swoim agresywnym zachowaniem wzbudzał zgorszenie wśród przechodniów. Mężczyzna został przez strażników doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W dalszym ciągu kontrolowane są miejsca pod kątem utrzymania we właściwym stanie sanitarno-porządkowym. Wiele tych miejsc wymaga natychmiastowego posprzątania. Może właściciele czy zarządcy poszczególnych terenów rozpoznają je. Jeśli nie to w najbliższym czasie muszą się liczyć z wizytą strażników.

 

Info : Straż Miejska w Szczecinku

 

 


  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

Komentarze (1)

gość 2020-03-30 12:39

szkoda tej Straży Miejskiej w Szczecinku mają tylko jedną wszędzie w mediach tylko jedna . Masz parcie na szkło dziewczyno !!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: