Raport sanitarno-epidemiologiczny z woj. Zachodniopomorskiego

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-03-26 09:40:45
Raport sanitarno-epidemiologiczny z woj. Zachodniopomorskiego
  • Foto: pixabay

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna zarejestrowała 2 nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Pierwszy z nich to starszy mężczyzna z powiatu białogardzkiego, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.  Drugi przypadek to mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfińskiego, miał kontakt z osobą z potwierdzonym zachorowaniem na COVID-19. Na ten moment przebywa w izolacji domowej. Obaj panowie są w stanie dobrym.

Do chwili obecnej na terenie województwa łączna liczba potwierdzonych przypadków zainfekowanych koronawirusem to 31 osób.

Z ostatniej chwili : w Koszalinie zmarł pacjent zakażony wirusem SARS-CoV-2. To starszy mężczyzna z chorobami współistniejącymi.

Informacja uzupełniająca : we wczorajszej (25.03) informacji dotyczącej kolejnych przypadków zarażenia pisaliśmy o trzech młodych kobietach z powiatu koszalińskiego.  Jak ustaliliśmy jedną z nich jest kobieta z Bobolic.. Zakażona to uczennica szkoły ponadpodstawowej, która wróciła z wycieczki do Hiszpanii. Młoda kobieta nie posiada żadnych objawów zakażenia wirusem (typ bezobjawowy). Obecnie przebywa na kwarantannie domowej i jest obserwowana.

 

 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: