Politechnika Koszalińska w trybie zdalnego nauczania

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-03-25 17:38:52
Politechnika Koszalińska w trybie zdalnego nauczania
  • Foto: TV Gawex

Pandemia odciska swe piętno nie tylko na nas samych, ale również zmusza do zmian w naszym zachowaniu i sposobie życia. Największa szkoła wyższa w naszym regionie skutecznie i efektywnie funkcjonuje w systemie kształcenia na odległość. Nowe wymogi czasów z jakimi przyszło się nam zmierzyć nie zaskoczyły uczelni. Doskonałe przygotowanie Politechniki Koszalińskiej do zaistniałej sytuacji sprawia, iż możliwym będzie nawet przeprowadzenie sesji egzaminacyjnej.

Mimo, że zdalne nauczanie odbywa się w większości szkół już od kilkunastu dni, dopiero od dziś jest ono obowiązkowe na mocy prawa.

Wymóg kształcenia na odległość nie ominął również uczelni wyższych, które do swojej pracy wykorzystują rozmaite narzędzia. Podstawą działania koszalińskiej uczelni jest jednak specjalny, dedykowany system obsługi studenta.

Do kontaktów kadry akademickiej ze studentami wykorzystywane są również wszelkiego rodzaju komunikatory.

Zaangażowanie zarówno kadry dydaktycznej, jak również studentów pozwoliło w sposób efektywny wykorzystać wszelkie nowinki w internetowym świecie komunikacyjnym do nadrobienia zaległości wynikającej z przerwy w nauce I przystąpienia do realizacji planowanych zadań na bieżąco.

Co ważne i istotne, on line przeprowadzane są już obrony prac licencjackich I inżynierskich.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: