„#NieKlamMedyka” – akcja ratowników medycznych i służb cywilny

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-03-25 14:46:12
„#NieKlamMedyka” –  akcja ratowników medycznych i służb cywilny
  • Foto: YouTube

Troska o tych, którzy niosą nam pomoc medyczną a stoją na pierwszej linii w walce z epidemią koronawirusa winna być naszym naczelnym motorem postępowania. To właśnie lekarze i ratownicy medyczni mają pierwszy kontakt z pacjentem potrzebującym pomocy medycznej.

Akcja ma na celu uwrażliwienie osób potrzebujących pomocy medycznej i wzywających karetkę do tego aby w trosce o naszą wspólną przyszłość, w sposób szczery odpowiadali na pytania podczas wstępnego wywiadu telefonicznego.  

Stanowi to istotną informację w określeniu stopnia zagrożenia, zwłaszcza ze ratownicy do osób niezarażonych korona wirusem nie zakładają odzieży ochronnej, która uniemożliwia lub znacznie ogranicza możliwość zarażenia.  

Kontakt z zarażonym eliminuje z pracy całą obsadę karetki a często i innego personelu medycznego. Ważnym zatem jest szczera odpowiedź i informacja na temat tego czy jest się objętym kwarantanną, poddanym nadzorowi epidemiologicznemu, bądź miało się kontakt z osobą zarażoną jak też powracającą z zagranicy.

To ważne aby utrwalić w świadomości społecznej, że nieodpowiedzialne i niedojrzałe zachowanie podczas wywiadu telefonicznego może całkowicie pozbawić nas i naszych najbliższych pomocy medycznej. 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: