Premier wprowadza kolejne obostrzenia

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-24 14:48:31
Premier wprowadza kolejne obostrzenia
  • Foto: Facebook Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzje o wprowadzeniu dodatkowych zakazów. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów wraz z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim poinformowali o zaostrzeniu zakazów.

 
Jak powiedział premier, wprowadzając dodatkowe obostrzenia kupujemy sobie czas na lepsze przygotowanie do walki z pandemią. Zakaz przemieszczania się w większej grupie niż dwóch osób ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa.
 
Ponadto Minister Zdrowia zaapelował, aby wychodzić tylko w niezbędnych sytuacjach. Takie Sytuacje jak niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy po prostu przejście się – są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne – to nie oznacza, że (…) mamy iść na plac zabaw z dziećmi. - apelował Łukasz Szumowski.
 
Premier Morawiecki zwrócił się również do użytkowników komunikacji zbiorowej, aby jeśli to możliwe pozostawili ten środek lokomocji, osobom które muszą za jakiego pomocą dotrzeć do miejsca pracy. Szef Rady Ministrów zwrócił również uwagę, aby osoby korzystające z komunikacji zbiorowej zachowywały wszelkie środki ostrożności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: