Raport Straży Miejskiej. Taxi przegrywa z lampą

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-23 13:18:34
Raport Straży Miejskiej. Taxi przegrywa z lampą
  • Foto: Straż Miejska

W okresie od 16.03.2020 r. do 22.03.2020 r. strażnicy podjęli 76 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 11 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 44 interwencje. 4 osoby zostały przekazane Policji. 3 osoby zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania. Strażnicy pomogli w uruchomieniu 5 samochodów.

20.03.2020 około godziny 16:27 strażnicy po raz kolejny zostali wezwani na interwencję do szpitala, gdzie zgłoszono bezdomnego siedzącego w pomieszczeniach piwnicznych przy pracowni rentgenowskiej. Na miejscu strażnicy zastali doskonale nam znanego bezdomnego, który szukał tam schronienia. Mężczyzna na polecenie strażników opuścił szpital. Pomimo tego, że zwracaliśmy uwagę dyrekcji szpitala na niewłaściwe zabezpieczenie szpitala oraz potrzebę ograniczenia możliwości niekontrolowanych wejść do szpitala do tej pory nie zostało to zrobione. W dalszym ciągu do szpitala można wejść i poruszać się po całym budynku bez żadnej kontroli.
 
21.03.2020 w godzinach nocnych na ul: Jana Pawła II kamera monitoringu wizyjnego zarejestrowała zdarzenie, gdzie kierujący taxi jadąc prosto ulicą, uderza w lampę oświetlenia ulicznego zamontowaną na pasie oddzielającym jezdnie. Tam wysiadła pasażerka przewożona taksówką a kierujący odjechał z miejsca. Na podstawie zarejestrowanych numerów rejestracyjnych, które przekazano Policji można było ustalić sprawcę. Strażnicy zabezpieczyli miejsce do czasu usunięcia zagrożenia.
 
21.03.2020 około godziny 14:10 wezwanie na interwencję na ul: Słowiańską, gdzie zgłoszono mężczyznę leżącego pod płotem. Na miejscu zastano mężczyznę leżącego na ziemi. Był to bezdomny upojony alkoholem. Strażnicy przewieźli go do budynku MOPS
 
21.03.2020 r. około godziny 19:45 na ul: Kościuszki zgłoszono mężczyznę dobijającego się do sklepu. Na miejscu okazało się, że mężczyzna odszedł już od sklepu natomiast dalej patrol zastał go leżącego na ziemi. Okazało się, że jest bezdomny z Łodzi upojony alkoholem. Strażnicy przewieźli go do noclegowni.
 
22.03.2020 r. około godziny 23:30 podczas pełnienia wspólnego patrolu policjantów ze strażnikiem miejskim zauważono mężczyznę, który na widok patrolu zaczął zachowywać się nerwowo. W trakcie legitymowania oświadczył policjantom, że posiada przy sobie leczniczą marihuanę. Po sprawdzeniu okazało się, że marihuana nie jest lecznicza. Dalsze postępowanie prowadzi Policja.
 
info : Straż Miejska
 

  • Foto: Straż Miejska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: