Stan epidemii w kraju, szkoły i uczelnie zawieszone do Wielkanocy

  • Adrian Wolanin
  • 2020-03-21 12:43:42
Stan epidemii w kraju, szkoły i uczelnie zawieszone do Wielkanocy
  • Foto: https://www.facebook.com/MorawieckiPL/

Od 20 marca w Polsce panuje stan epidemii. Decyzję o jego wprowadzeniu podjął Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, a poinformował o niej w trakcie specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów poinformował również o zawieszeniu szkolnictwa do 10 kwietnia.

Do Wielkanocy w budynkach nie będą prowadzone zarówno lekcje dla uczniów jak i zajęcia dla studentów. Jak podkreślają rządzący, szkoły i uczelnie nie zostały zamknięte, a jedynie zawieszone, co oznacza, że proces nauczania odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach, czyli zdalnie.

Placówki, które lekcji online nie prowadzą, będą musiały to rozpocząć najpóźniej 25 marca, od kiedy to proces ten będzie ustawowo obowiązkowy. Wraz z nowymi przepisami pojawi się również możliwość wystawiania ocen przez Internet. Jak zapewnia Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji, nie ma planów przedłużenia roku szkolnego, a także zagrożenia dla egzaminów, które odbędą się w pierwotnie planowanych terminach.

Zamknięte, przynajmniej na kolejne dwa tygodnie, pozostaną za to żłobki i przedszkola. Wraz tą decyzją zdecydowano również o wydłużeniu o 14 dni okresu przyznawania zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci liczących 8 lat lub mniej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: