Centrum Rehabilitacji SM w dobie koronawirusa

  • Adrian Wolanin
  • 2020-03-20 16:03:55
Centrum Rehabilitacji SM w dobie koronawirusa
  • Foto: TV Gawex

Koronawirus stanowi niezwykle poważne zagrożenie dla większości populacji, a cóż dopiero mówić o osobach z bardzo niskim poziomem odporności. Tym samym jedną z najbardziej zagrożonych śmiercionośną infekcją grup w naszym powiecie są pacjenci Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie, którzy aktualnie przebywają na turnusach rehabilitacyjnych. Mimo, że w budynku podjęto szereg działań i rozwiązań prewencyjnych, sytuacja ośrodka nie jest łatwa.

Można powiedzieć, że jesteśmy obecnie zakładem zamkniętym – wyjaśnia prezes spółki, Piotr Misztak, jednocześnie dodając – Wstrzymaliśmy ze względów bezpieczeństwa rehabilitację dzienną i ambulatoryjną. W ośrodku znajduje się tylko 52 pacjentów ze stwardnieniem rozsianym oraz personel.

Podjęte kroki, choć koniecznie, niestety bardzo negatywnie wpływają na funkcjonowanie spółki. Jeżeli chodzi o przyszły turnus, który ma się odbyć za 2 tygodnie, to ja go jeszcze nie widzę – kontynuuje prezes i uzupełnia – To w konstrukcji spółki i organizacji przychodów oznacza, że nie mamy za co funkcjonować. Jest pełen nadzór rady oraz bezpośredni kontakt z właścicielem, w osobach starosty Krzysztofa Lisa bądź jego zastępcy Roberta Fabisiaka, z którymi próbujemy wprowadzić różnego rodzaju programy i zabezpieczenia, tak aby spółka funkcjonowała. Czekamy również na ruch ze strony rządu, gdyż mówi się, że będą systemy pomocowe.

Wszystko po to aby przetrwać i móc robić kawał dobrej roboty wykonywanej tutaj przez personel – kończy Piotr Misztak.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (20.03) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: