Mieszkańcy na pomoc szpitalowi

  • Adrian Wolanin
  • 2020-03-20 14:57:25
Mieszkańcy na pomoc szpitalowi
  • Foto: https://www.facebook.com/groups/szpitalszczecinekpomoc/

O coraz trudniejszej sytuacji panującej w szpitalach mówi się już otwarcie. Lecznice alarmują przede wszystkim o zbyt małych ilościach podstawowych środków ochrony. Szczecinecczanie nie pozostają bierni wobec potrzeb własnej placówki medycznej, organizując akcję pomocy mającą na celu zebranie jak największej ilości najpotrzebniejszych materiałów. Akcję współorganizują m.in. osoby związane z jednym z miejscowych salonów kosmetycznych, fundacją dobrerzeczy oraz Widzialną Ręką.

Akcje może wesprzeć każdy – poza materiałami takimi jak jednorazowe maseczki, rękawiczki czy też odzież ochronna zbierane są również środki dezynfekujące oraz czystości.

W ramach akcji lada moment ruszy proces szycia bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, stąd apel o zaangażowanie osób ze zdolnościami krawieckimi. Docelowo powstać ma 400-450 sztuk maseczek.

Efekty pierwszego działania zostały już przekazane do szczecineckiego szpitala. Wraz z organizatorami mamy nadzieję, że kolejne zbiórki będą się cieszyły jeszcze większym zainteresowaniem mieszkańców.

Szczegółowe informacje znaleźć można na facebookowej grupie: Rezerwa rękawiczek / maseczek dla Szpitala w Szczecinku

Więcej na ten temat w dzisiejszym (20.03) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Komentarze (1)

Gość 2020-03-20 16:48

Starosta mówił na sesji o tych zbiórkach, szpital ma zapasy i będzie je miał. W szpitalu potrzebne są rzeczy sterylne, czyste, wolne od bakterii itp., te które są zbierane takie nie są. Jeżeli chcecie zbierać te środki ochronne, to może dla innych podmiotów np. do Schroniska Młodzieżowego, gdzie ma być miejsce do kwarantanny, proponuję tam zawieść, na pewno się przyda.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: