Początek wiosny będzie zimny

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-20 11:33:58
Początek wiosny będzie zimny
  • Foto: TV Gawex

Wychodząc z domu nie spotykamy już oznak mrozu. Wręcz przeciwnie przez ostatnie dni towarzyszą nam coraz wyższe temperatury. Co zwiastować może początek wiosny. Jak wszyscy wiemy dziś rozpoczyna się astronomiczna wiosna. Czy najbliższe dni będą równie ciepłe jak te minione?

Astronomiczna wiosna nie ma stałej daty. W tym roku astronomiczny początek wiosny przypada dziś czyli 20 marca, ale pierwsze oznaki, tej pięknej pory roku widać już od paru dni. Nadejście wiosny uzależnione jest od tego kiedy słońce przejdzie przez punkt Baran czyli jeden z dwóch punktów, w których przecinają się ekliptyka oraz równik niebieski. Gdy to się stanie, wtedy mamy do czynienia z równonocą wiosenną, wtedy możemy mówić o astronomicznej wiośnie. Czyli dni będą dłuższe i teoretycznie cieplejsze.
 
Pogoda za oknem wskazuje, że wiosna zapowiada się bardzo ciepła. Patrząc za okno ciężko uwierzyć w to, że nadejdzie ochłodzenie, jednak musimy się przygotować nawet na nadejście minusowych temperatur w nocy.

Początek wiosny nie będzie więc dla nas zbyt ciepły. Na szczęście jednak nie będzie to trwać długo, już początek tygodnia przyniesie wzrost temperatur.
 
Więcej informacji dziś (20.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: