Starosta oraz burmistrz uspokajają

  • Adrian Wolanin
  • 2020-03-19 11:34:28
Starosta oraz burmistrz uspokajają
  • Foto: TV Gawex

Obowiązujący w kraju stan epidemiologiczny to bez wątpienia niełatwy okres dla wszystkich obywateli. W tym trudnym czasie bardzo ważne jest przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, o które powinni zadbać rządzący zarówno krajem jak i lokalną społecznością. Sytuacji nie poprawia fakt masowego rozprzestrzeniania się tzw. fake newsów. Nasi włodarze robią wszystko co w ich mocy w celu uspokojenia nastrojów, wykorzystując w tym celu m.in. media społecznościowe.

Do mieszkańców powiatu oświadczenie na swoim facebookowym profilu wydał starosta Krzysztof Lis. Jego treść prezentujemy poniżej.

Szanowni Państwo,

Wszystkim nam przyszło się zmierzyć z bardzo trudną sytuacją, zagrożeniem epidemiologicznym które sparaliżowało cały świat. Każdy z krajów walczy z epidemią COVID 19 na swój sposób, mobilizując siły i środki, robiąc wszystko, aby pokonać niewidzialnego wroga. Polski rząd wprowadził szereg zasad, rozporządzeń i postanowień, które mają uchronić nas i naszych rodaków przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oceniam te działania bardzo wysoko. Również my jako samorząd powiatowy robimy wszystko co w naszej mocy, aby mieszkańcy powiatu szczecineckiego czuli się bezpiecznie i mieli jak największe szanse, na uniknięcie zakażenia. Starostwo Powiatowe jak i większość podległych mu instytucji przeszło w tryb pracy zdalnej. Wszystkie niezbędne informacje na temat szczególnych zasad obsługi Interesantów odnajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. Podpowiadamy również jak założyć profil zaufany, który umożliwi załatwienie wielu niezbędnych spraw. Bardzo Państwa proszę abyście zapoznali się z rzeczonymi zasadami i starali się ich przestrzegać. Przyświeca nam ten sam cel, zrobić wszystko, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się choroby.

Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu szczecineckiego łączą siły w tym trudnym czasie. W tych dniach zdecydowali o przekazaniu ok. 250 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu i środków ochrony osobistej dla szczecineckiego szpitala. Osobiście interweniuję u wojewody zachodniopomorskiego aby anulował kary z tytułu niezarejestrowania pojazdów w Wydziale Komunikacji w ustawowym terminie 30 dni. Wyznaczyłem miejsce na kwarantannę w schronisku młodzieżowym na wypadek, gdyby musiała się w niej znaleźć większa grupa osób podróżująca zorganizowanymi środkami transportu. Każdego dnia rozpoczynamy kolejne działania. Spotykamy się z szefami służb, zarządem szpitala, dyrektorami szkół i lekarzami aby wspólnie wypracować procedury podnoszące nasze wspólne bezpieczeństwo. Proszę Państwa o rozwagę, przestrzegania przepisów dotyczących kwarantanny i zatrzymanie w domu młodych ludzi, którzy z powodu zagrożenia nie mogą uczęszczać do szkół. Pamiętajmy, że to nie jest czas wakacji. Nasi dyrektorzy  i nauczyciele już pracują na platformach e-leraningowych, a robimy wszystko, aby ten system działał jeszcze sprawniej.

W tych trudnych dniach życzę Państwu przede wszystkim zdrowia. Zarówno ja jak i moi pracownicy pozostajemy do Państwa dyspozycji na zasadach określonych na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof Lis
Starosta Szczecinecki

Swój profil na facebooku do uspokajania szczecinecczan bardzo aktywnie wykorzystuje również Daniel Rak. Burmistrz naszego miasta zdecydował się na publikację cyklicznych materiałów wideo. Poniżej prezentujemy najświeższy z nich.

Komentarze (1)

Taks 2020-03-19 15:38

Oj nagadał się chłopina, no po prostu odkrywca , ale ta mowa jakaś nieskładna.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: