Seniorzy mogą liczyć na wsparcie

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-18 13:08:17
Seniorzy mogą liczyć na wsparcie
  • Foto: Pixabay

Ciężkie czasy dla seniorów spowodowała epidemia koronawirusa. Jak już nie raz udowodnili mieszkańcy Szczecinka, mają wielkie serca. Tym razem nie mogło być inaczej, osoby starsze mogą liczyć na wsparcie wielu osób.

 
Wszyscy potrzebujący mogą w tej trudnej sytuacji liczyć na wsparcie Caritas oraz szczecineckich parafii. Caritas naszej diecezji prowadzi działania, w ramach których osoby starsze, samotne lub będące w podwyższonej grupie ryzyka mogą liczyć na pomoc w wykonaniu zakupów. Wolontariusze oferują kupno produktów higienicznych, spożywczych, oraz lekarstw, osobom które nie powinny wychodzić z domu. 
 
Ze względu na duże zapotrzebowanie pomocy, lokalna Caritas została podzielona na obszary. Każda wydzielona strefa ma swojego koordynatora. Powiat Szczecinecki nie pozostaje w tyle, również posiadając swojego koordynatora. Każdy, kto szukałby pomocy, może się z nim skontaktować pod numerem telefonu: 500 398 444.
 
Poza pomocą Caritasu chęć wsparcia deklarują również szczecineckie parafie. Jako przykład może posłużyć choćby parafia Ducha Św. W parafii Ojców Redemptorystów, wolontariusze również zadeklarowali chęć pójścia po zakupy osobom potrzebującym. Kontakt z ochotnikami można znaleźć na stronie internetowej lub Facebooku parafii.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: