Fake newsy w związku z koronawirusem

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-18 10:55:52
Fake newsy w związku z koronawirusem
  • Foto: TV Gawex

Obecność koronawirusa i pojawiający się w związku z tym strach, stały się w ostatnim czasie pożywką oszustów. Cały czas słyszmy o fałszywych SMS-ach, które rzekomo przysłać miał bank czy też ministerstwo.

 
Pandemia koronawirusa stała się idealną okazją dla oszustów, aby spróbować swoich sił, wykorzystując epidemie do wyłudzenia danych bankowych bądź nawet samych pieniędzy. SMS-y podszywające się pod instytucje cieszące się powszechnym zaufaniem zawsze mają ten sam schemat. Uważajmy na dziwne linki zawarte w wiadomościach, najczęściej mają one na celu podszywać się pod nasz bank czy instytucje państwowe.
 
Warto wiedzieć gdzie można zdobyć rzetelne informacje. Jeżeli dostaniemy podejrzaną wiadomość, najpierw zweryfikujmy ją z właściwą instytucją. Fake newsy to jednak nie tylko próby wyłudzenia. W Internecie regularnie pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat samego wirusa. Warto więc regularnie kontrolować oficjalne komunikaty władz państwowych, o których rzetelność możemy być spokojni.
 
Więcej informacji dziś (18.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: