Koronawirus w Polsce – rys chronologiczny

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-03-15 12:20:58
Koronawirus w Polsce – rys chronologiczny
  • Foto: pixabay

W ślad za naszym dzisiejszym raportem : do chwili obecnej w Polsce potwierdzono 111 przypadków zarażenia koronawirusem. Liczba chorych rośnie. Dziś (15 marca) rano ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejnych 7 przypadków SARS-CoV-2.

Stan na 15 marca 2020r.

1. Pacjent pierwszy (zero) hospitalizowany w szpitalu w Zielonej Górze, zakażenie potwierdzono 4 marca. Mężczyzna przyjechał autobusem z Niemiec.

2/3. Małżeństwo po 60-tce, które wróciło z Włoch. Przebywają w szpitalu w Szczecinie, ich stan jest dobry. Zakażenie potwierdzono 6 marca.

4. Mężczyzna 26-letni, który wrócił z Wielkiej Brytanii. Zakażenie wirusem potwierdzono u niego 6 marca. Przebywa w szpitalu we Wrocławiu. 

5. Kobieta, która podróżowała autobusem z Niemiec wraz z pacjentem zero. Koronawirusa potwierdzono u kobiety 6 marca. 

6. Mężczyzna, który podróżował autobusem z Niemiec wraz z pacjentem zero, nie jest obywatelem Polski, ale hospitalizowany jest w szpitalu w Ostródzie. Zakażenie wirusem potwierdzono 7 marca. 

7. Mężczyzna ,,w sile wieku'', przebywa w szpitalu w Ostródzie, jego stan jest dobry. Zakażenie potwierdzono 8 marca. 

8. Kobieta, która trafiła do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem z domowej kwarantanny. Zakażenie potwierdzono 8 marca, przebywa w szpitalu w Raciborzu.

9. Hiszpanka, która przyleciała do Polski samolotem z Niemiec. Przebywa w szpitalu w Warszawie, zakażenie potwierdzono 8 marca.

10. Młody mężczyzna, który przyleciał do Polski samolotem z Włoch. Zakażenie potwierdzono 8 marca, przebywa w Warszawie. 

11.  Starszy mężczyzna w stanie ciężkim, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem 8 marca. Przebywa na oddziale zakaźnym w szpitalu we Wrocławiu. Mężczyzna nie wyjeżdżał za granicę, zakaził się po kontakcie z bliską osobą, która przyjechała ze Stanów Zjednoczonych i jest obecnie hospitalizowana za granicą.

12. Ponad 60-letni pacjent przebywa w szpitalu w Krakowie. W ostatnim czasie przebywał w północnych Włoszech. Jego stan jest dobry, stabilny. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u niego 9 marca.

13, 14 i 15. Trzy osoby, u których zakażenie wirusem potwierdzono 9 marca. Przebywają w szpitalu w Raciborzu, ich stan jest stabilny.   

16. Osoba zakażona, u której potwierdzono koronawirusa 9 marca, przebywa w szpitalu we Wrocławiu. To 74-letnia kobieta, jej stan jest poważny. Ona miała kontakt z osobą, która przyjechała ze Stanów Zjednoczonych (obecnie jest ona hospitalizowana za granicą). Jest rodzinnie powiązana z innym pacjent przebywającym również w szpitalu we Wrocławiu. 

17. W poznańskim szpitalu przebywa kobieta w średnim wieku, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Stan pacjentki jest ciężki. Ma ona objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, jest podłączona do respiratora i w stanie śpiączki farmakologicznej. Zakażenie potwierdzono 9 marca. Władze Poznania poinformowały w czwartek 12.03.2020 r., że pacjentka zmarła. Opieką objęto jej całą rodzinę. Wszystkie osoby są poddane kwarantannie.  

18. Chory leżący w szpitalu w Warszawie. Wcześniej przebywał w północnych Włoszech. Jego stan zdrowia oceniany jest jako stabilny.  

19. i 20. Dwie osoby leżą w szpitalu w Cieszynie. Ich stan zdrowia jest stabilny. Mężczyzna przyjechał z Niemiec, był poddany kwarantannie. Natomiast kobieta miała z nim kontakt po jego powrocie do kraju.

21. Osoba, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem, obecnie przebywa w kwarantannie domowej, bo ma małe siedmiomiesięczne dziecko. To osoba z województwa dolnośląskiego, powiązana rodzinnie z innymi chorymi hospitalizowanymi w szpitalu we Wrocławiu. To młoda osoba, jej stan lekarze oceniają jako bardzo dobry. 

22. Pacjent przebywa w szpitalu w Bełżycach, w województwie lubelskim. To osoba w wieku pomiędzy 50-60 lat. Jest w stanie ciężkim, proces oddechowy wspomagany jest przez respirator - tak powiedział o stanie  zdrowia pacjenta wojewoda lubelski.  

23. Młody mężczyzna z woj. mazowieckiego. Jest hospitalizowany w szpitalu w Warszawie. Czuje się dobrze. Pacjent jest synem wójta gminy Nadarzyn; jego rodzice poddali się kwarantannie domowej.

24. Kobieta z woj. podkarpackiego (Łańcut). Jej stan jest dobry. 

25. Kobieta z woj. lubelskiego w sile wieku. Jej stan jest oceniany jako bardzo ciężki. Chora zaraziła się od syna, który wrócił niedawno z Wielkiej Brytanii.  

26. Dziecko z województwa śląskiego (Cieszyn), jest w stanie dobrym.

27. Młoda kobieta z województwa łódzkiego (Łódź). O jej przypadku poinformowano 11 marca. 

28. Kolejną zarażoną osobą jest kobieta z województwa wielkopolskiego, leży w szpitalu w Poznaniu. Jej stan zdrowia jest oceniany jako dobry.  

29. Pacjentem jest mężczyzna z województwa opolskiego (Opole). Jego stan zdrowia jest dobry. 

30. i 31. To dwie kobiety z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskiego). Obie panie czują się dobrze. 

32. i 33. To dwa nowe przypadki zarażenia w województwie dolnośląskim. Pacjentami szpitala we Wrocławiu zostało dwóch mężczyzn. Jeden jest w młodym wieku, drugi jest w wieku średnim. Ich stan zdrowia jest dobry. 

34. 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i trzech osób z woj. łódzkiego (Łódź). 

35. 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin), jednej osoby z w woj. mazowieckiego (Warszawa). 

36. 8 nowych przypadków zakażenia. 4 przypadki w Warszawie, 3 w Łodzi i 1 w Zielonej Górze. Pacjenci są w dobrym stanie.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: