Od północy na terenie całej Polski – stan zagrożenia epidemiologicznego

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-03-14 12:19:22
Od północy na terenie całej Polski – stan zagrożenia epidemiologicznego
  • Foto: pixabay

Dzisiaj (14.03) od godz.00:00 na terenie całej Polski wprowadzony został stan zagrożenia epidemiologicznego. Oznacza to, iż granice RP zostają zamknięte, a powracający z zagranicy Polacy zostaną poddani szczególnej procedurze sanitarnej oraz dwutygodniowej kwarantannie. Wstrzymany zostaje wjazd na nasze terytorium cudzoziemców, nadto wstrzymany zostaje międzynarodowy ruch lotniczy i kolejowy.

Decyzją premiera Morawieckiego zamknięte zostały restauracje, bary, puby, kawiarnie i lokale gastronomiczne, zaś sama sprzedaż w nich odbywać się może tylko „na wynos” lub na dowóz. Zabronione zostały również wszelkie zgromadzenia powyżej 50 osób i dotyczy to także kościołów. Nieczynne będą galerie handlowe, prócz wydzielonych sklepów spożywczych i aptek.

Nie chcemy powtórzyć modelu włoskiego, więc obostrzenia wprowadzone zostały na 10 dni, z możliwością przedłużenia tego okresu. 

W tym trudnym okresie, ważnym jest wykazanie się dojrzałością i właściwą świadomością społeczną. Włodarze naszego kraju i decydenci ciągle apelują aby bez potrzeby nie wychodzić z domu.

Do chwili obecnej zarejestrowano 68 przypadków zarażenia covid 19 i 2 przypadki śmiertelne.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: