Szczecinek gotowy na koronawirusa

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-13 13:36:29
Szczecinek gotowy na koronawirusa
  • Foto: TV Gawex

Jeszcze przed południem w budynku starostwa rozpoczęła się specjalnie zwołana konferencja prasowa poświęcona koronawirusowi. W jej trakcie najnowsze ustalenia w tej materii przedstawili nie tylko starosta oraz włodarze wszystkich gmin powiatu oraz okolicznych miast, ale również szef Sanepidu oraz prezes szpitala.

 

Na zorganizowanej specjalnie konferencji prasowej w budynku starostwa, przedstawione zostały najnowsze ustalenia poszczególnych gmin, Sanepidu oraz włodarzy naszego szpitala. Prezes
Szpitala zaproponowała, aby placówka przyjmowała pacjentów tylko w nagłych przypadkach oraz stanach zagrożenia życia.

 

Burmistrz Miasta Szczecinek przedstawił również informacje na temat nowych zasad funkcjonowania komunikacji miejskiej. Z powodu nadzwyczajnej sytuacji autobusy będą jeździć w zmodyfikowanym rozkładzie jazdy.

 

Starosta Szczecinecki wykorzystał briefing prasowy, aby poruszyć gorący w ostatnim czasie temat funkcjonowania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku, którego nie dotyczy rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów o zamknięciu szkół.

 

Powiatowy Inspektor sanitarny zaapelował do mieszkańców naszego miasta, aby zachowywali się roztropnie. Przypomniał również, że każdy, kto wrócił z krajów dotkniętych wirusem oraz posiada określone objawy, powinien skontaktować się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, a nie na własną rękę udawać się do lekarza rodzinnego.

 

Więcej informacji wyemitujemy dziś (13.02) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: