Szpital i starostwo przeciwdziałają

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-12 10:48:08
Szpital i starostwo przeciwdziałają
  • Foto: TV Gawex

W ostatnim czasie w przekazach medialnych najpopularniejszym zwrotem stał się bez wątpienia koronawirus. W związku z ciągle narastającą falą paniki oraz niepewności ludzi szczecineckie Starostwo Powiatowe postanowiło przekazać opinii publicznej informacje mające na celu uspokoić mieszkańców.

Powiat trzyma rękę na pulsie, regularnie kontrolując sytuację ewentualnego zagrożenia. Poniedziałkowe (09.03) spotkanie sztabu zarządzania kryzysowego, które odbyło się w budynku starostwa, wskazało najbardziej pilne potrzeby m.in. naszego szpitala.

W szczecineckim szpitalu wypracowano już wcześniej plan postępowania w przypadku pojawienia się pacjenta z koronawiursem. Włodarze naszego szpitala wolą jednak dmuchać na zimne, i mimo dobrze przygotowanego zaopatrzenia prezes lecznicy postanowiła zgłosić na spotkaniu sztabu większe zapotrzebowanie.

W związku z zapotrzebowaniem jednostki, starosta Krzysztof Lis wystąpił do Wojewody Zachodniopomorskiego o wsparcie finansowe. Rzecznik prasowy starostwa przekazał nam dobrą wiadomość, jaką jest uzyskanie od wojewody pomocy finansowej w wysokości ponad 50 tys. zł. Poza wsparciem, które udało się uzyskać, Starosta Szczecinecki ubiega się również o środki z funduszu przeznaczonego na zarządzenie kryzysowe.

Wczoraj odbyła się również wideokonferencja Wojewody Zachodniopomorskiego z włodarzami wszystkich powiatów naszego województwa. Głównym celem rozmowy było wskazanie w każdym powiecie miejsc, gdzie przebywać mogłyby osoby poddane kwarantannie. Na naszym terenie, w razie potrzeby taką funkcję pełnił będzie budynek dawnego Medyka.

Więcej informacji znajdą Państwo dziś (12.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: