Co dalej z imprezami w Szczecinku?

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-11 16:57:22
Co dalej z imprezami w Szczecinku?
  • Foto: TV Gawex

W związku z wczorajszą decyzją premiera Mateusza Morawieckiego odwołane zostają wszystkie imprezy masowe, zarówno kulturalno-rozrywkowe, jak i sportowe. Decyzja Prezesa Rady Ministrów odkłada tym samym na bliżej nieokreśloną przyszłość najbliższe plany SAPiK-u oraz przede wszystkim OSiR-u. Z najnowszych informacji wynika, że najprawdopodobniej nie odbędzie się coroczny Bieg Osińskiego.

 

 

Wczorajszego poranka stało się to, czego wszyscy się spodziewali. Ze skutkiem natychmiastowym na terenie całego kraju wprowadzony został zakaz organizacji imprez masowych, i to zarówno kulturalno-rozrywkowych, jak i sportowych.

 

 

Dodatkowo, jak ogłoszono dziś podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od jutra również zostają zamknięte kina, teatry, i muzea, a także inne instytucje kulturalne. Decyzja premiera w znacznie większym stopniu aniżeli SAPiK-owi pokrzyżuje plany szczecineckiemu OSiR-owi, który część z planowanych imprez odwoła lub przełoży na inny termin.

 

 

Wprowadzony przez premiera zakaz dotknął nie tylko jednej z najważniejszych imprez ostatnich lat w Szczecinku, czyli właśnie Puchar Tymbarku. Czarne chmury zbierają się również nad inną sztandarową imprezą OSiR-u. Pod znakiem zapytania stoją również dopiero co wznowione po zimowej przerwie rozgrywki IV ligi piłkarskiej

 

 

Nie ma co ukrywać, że sytuacja OSiR-u nie jest łatwa, ale bez względu na wszystko zdrowie mieszkańców zawsze będzie najważniejsze.

 

Więcej informacji znajdą Państwo dziś (11.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: