PILNE! Wszystkie szkoły zamknięte na dwa tygodnie [AKTUALIZACJA]

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-11 11:11:20
PILNE! Wszystkie szkoły zamknięte na dwa tygodnie [AKTUALIZACJA]
  • Foto: Wikipedia

W związku z ciągle wzrastająca ilością zachorowań na koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki podjął dziś decyzje o zamknięciu wszystkich placówek oświaty na okres dwóch tygodni.

Zamknięcie szkół ma na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się tego groźnego wirusa. Co prawda szkoły zamknięte będą od poniedziałku, lecz już od jutra w żadnym budynku oświaty nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne. Jednak ze względu na trudność zorganizowania opieki do końca tygodnia szkoły będą otwarte i będzie można przyprowadzić dzieci pod opiekę nauczycieli.

AKTUALIZACJA, godz. 11:00

Decyzją premiera zamknięte zostaną również żłobki, kluby dziecięce oraz uczelnie wyższe. Decyzja o zamknięciu placówek nie wpłynie na długość roku szkolnego oraz terminarz przeprowadzanych egzaminów.

AKTUALIZACJA, godz. 11:15

Decyzją ministra Piotra Glińskiego, od jutra zostają zamknięte kina, teatry, i muzea, a także inne instytucje kulturalne.

AKTUALIZACJA, godz. 11:30

Jak powiedział Minister Szumowski na ten moment nie ma konieczności zamykania obiektów sakralnych. 

AKTUALIZACJA, godz. 11:32

Nauczycielom, za okres zamknięcia placówek oświaty, należy się pełne uposażenie ponieważ pozostają w stanie gotowości do pracy. 

AKTUALIZACJA, godz. 11:35

Premier apeluje, aby dzieci w miarę możliwości nie miały bliskiego kontaktu z osobami starszymi. 

Komentarze (1)

gość 2020-03-11 14:10

"Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;" Cytat z zarządzenia MEN, czyli te dzieci nie są narażone na wirusa ??!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: