Wernisaż Moniki Kolosz

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-03-11 06:30:00
Wernisaż Moniki Kolosz
  • Foto: TV Gawex

Pracownia artystyczna „MonaliArt” przy ul. Mickiewicza 1 w Szczecinku była wczoraj (10.03) miejscem zorganizowanego wernisażu pod nazwą „W Głębi Świadomości”. Szczecinecka artystka Monika Kolosz, zaprezentowała swą twórczość malarską i nie tylko.

Wystawa nie była prezentacją określonego nurtu tematycznego, czy techniki artystycznej.

Motywem przewodnim obrazów zaprezentowanych podczas wernisażu były uczucia i emocje, które oddane były głównie jako kobiece twarze bądź domyślnie w charakterze ogólnie pojętej natury z pierwiastkiem kobiecym. Jak twierdzi sama artystka, z uwagi na fakt iż jest kobietą – najlepiej rozumie i określa w swych pracach uczucia i emocje, które jednak pozostawia ocenie i  interpretacji indywidualnego odbiorcy, bowiem postrzeganie sztuki polega przede wszystkim na subiektywnym odczuwaniu otaczającej nas rzeczywistości i osobistym uwrażliwieniu na kształty, barwy i ich odcienie.

Na wernisażu przedstawionych zostało kilkadziesiąt prac malarskich a także jako novum – kolorowe popiersia osadzone na drewnianych deskach. Natura dominuje w większości prac Moniki Kolosz.
 

Komentarze (1)

Andrzej Anderman 2020-03-11 15:11

Piękna wystawa. Pozdrawiam Panią Monikę !!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: