Sympatyczna akcja Straży Miejskiej

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-03-09 18:25:40
Sympatyczna akcja Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

Wspólnie ze strażnikami miejskimi przeszły dzisiaj (09.03) ulicami Szczecinka maluszki z Niepublicznego Przedszkola „Krasnoludek”. Zespołowo, rozdawane były kwiatki oraz emblematy odblaskowe wszystkim napotkanym na chodniku kobietom celem podkreślenia ich wyjątkowości oraz zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo pieszych.

Drugi rok z rzędu już organizowana jest przez Straż Miejską w Szczecinku akcja mająca na celu połączenie Dnia Kobiet z działaniem prewencyjnym i profilaktycznym, którego celem jest uwrażliwienie pań na właściwą dbałość o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwłaszcza ze strony pieszych jego uczestników. 

Maluchy, ubrane w kamizelki odblaskowe,  w asyście przedszkolnych wychowawczyń i strażników miejskich, podarowały napotykanym kobietom własnoręcznie zrobione papierowe kwiaty, dołączając do nich odblaskowe znaczki i opaski. Każda obdarowana kobieta prócz tradycyjnych, okolicznościowych życzeń, wysłuchała również przestrogi dotyczącej bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu. 

Przedszkolaki spotkali się z życzliwością i szczerym uśmiechem obdarowanych pań. Tego typu akcje cieszą się dużym powodzeniem a przy tym pełnią nieocenioną funkcję w prewencji i profilaktyce związanej z bezpieczeństwem na naszych ulicach.

Trudnym do zbagatelizowania jest również fakt zaszczepiania w młodych ludziach pewnych zachowań w myśl słów Zamoyskiego „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”..
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: