Wnętrze wieży kościoła mariackiego zyska nowe życie

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-06 15:03:08
Wnętrze wieży kościoła mariackiego zyska nowe życie
  • Foto: TV Gawex

Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny może ostatnio poszczycić się ostatnio dobrą passą. Zwycięstwo projektu budżetu obywatelskiego sfinansowania remontu trzech tarcz zabytkowego zegara to dopiero początek sukcesów. Parafii udało się również, zdobyć środki z ministerstwa na remont wnętrza wierzy.

 
Szczecinecka parafia mariacka ma ostatnio dobrą passę, najpierw satysfakcjonujące wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim, a następnie dobre wieści napłynęły do proboszcza parafii z ministerstwa.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekaże ponad 100 tys. złotych na remont wnętrza zabytkowej wieży szczecineckiego kościoła. Mimo, że suma jest pokaźna, nie starczy nawet na pokrycie połowy kosztów zawartych w kosztorysie.

Prace będą wykonywane etapami, ponieważ jak widać remont zabytkowej wieży, wymaga dużych nakładów finansowych. Środki przekazane na obie inwestycje tj. remont tarcz zegara (finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego) oraz wnętrza wieży muszą zostać rozdysponowane jeszcze w tym roku. Parafia nie zwalnia tępa i już planuje następne remonty tym razem mechanizmu zegara.
 
Więcej informacji wyemitujemy wkrótce w serwisie informacyjnym Echa Dnia.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: