Opanujmy strach. Dyrektor Ekonomika uspokaja

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-06 14:53:32
Opanujmy strach. Dyrektor Ekonomika uspokaja
  • Foto: TV Gawex

Szczecinek okryła panika po doniesieniach odnośnie podejrzenia koronawirusa w jednej z lokalnych szkół. Strach jednak nie jest wskazany, ponieważ jak wiemy, nie ma potwierdzenia obecności tego wirusa w naszym mieście.

 

Panika, jaką możemy zaobserwować, chociażby w sklepach, jak wszyscy wiemy spowodowana jest wirusem, który w ostatnim czasie pojawił się w rozmowach nas wszystkich. Wczorajszy miły poranek zakłóciły doniesienia o zamknięciu jednej ze szczecineckich szkół średnich z powodu podejrzenia koronawiursa.
 
Uczniowie szkoły w wyniku wczorajszych wydarzeń mają zajęcia uświadamiające, które prowadzi przedstawicielka szczecineckiego Sanepidu. W ramach zajęć uczniowie przypominają sobie, o zasadach higieny oraz dostają prawdziwe informacje, które często są rozbieżne z tymi, które możemy przeczytać w komentarzach w Internecie.
 
Szkoła, do której uczęszczają uczniowie z objawami grypopodobnymi, została zdezynfekowana. Uczniowie z tymi objawami przebywają w domach. Dyrekcja szkoły apeluje do rodziców o zachowanie spokoju, oraz w miarę możliwości o wysyłanie uczniów na zajęcia.
 
Więcej informacji wyemitujemy dziś (06.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: