Obawy przed koronawirusem w szczecineckiej szkole

  • Jakub Diakun
  • 2020-03-05 14:44:50
Obawy przed koronawirusem w szczecineckiej szkole
  • Foto: TV Gawex

Dzisiejszy spokojny ranek mieszkańcom naszego miasta zakłóciły pogłoski o zamknięciu Zespołu Szkół nr 1 w Szczecinku ze względu na podejrzenie koronawirusa. Dwoje młodych ludzi z objawami grypopodobnymi przyszło dziś na lekcje. Zostali szybko odizolowani, a placówkę na parę godzin zamknięto.

Poranek dla pracowników, jak i uczniów popularnego Ekonomika nie był zbyt przyjemny. Wszystko za sprawą obaw, jakie pojawiły się o godzinie 9:00, gdy dowiedziano się, że jeden uczeń mający objawy grypopodobne przebywał w kraju dotkniętym wirusem, który w ostatnim czasie jest na ustach wszystkich.

 

Zespół Szkół nr 1 to jedna z większych szkół na terenie naszego miasta. Duża ilość uczniów na zajęciach oraz w pobliskim internacie sprzyjała ewentualnemu rozpowszechnianiu się wirusa.

 

Władze powiatu Szczecineckiego oraz szkoły zareagowały bardzo szybko, zamknięcie placówki to nie jedyne czynności, jakie zostały wykonane. Po konsultacjach z epidemiologami oraz Powiatowym Inspektorem Sanitarnym podjęto decyzje o otwarciu placówki, oraz nie wprowadzaniu kwarantanny. 

 

Więcej informacji wyemitujemy dziś (05.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: