W Kołobrzegu zamknięto szkołę. Podejrzenie koronawirusa

  • Adrian Wolanin
  • 2020-03-02 09:22:23
W Kołobrzegu zamknięto szkołę. Podejrzenie koronawirusa
  • Foto: e-kg.pl

Jeden z uczniów szkoły jest badany pod kątem zarażenia koronawirusem na oddziale zakaźnym szczecińskiego szpitala – to powód przeprowadzanej obecnie dezynfekcji w Szkole Podstawowej nr 6.w Kołobrzegu

Działamy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. To działania prewencyjne, nie ma powodu do niepokoju – wyjaśnia Jacek Ekk-Cierniakowski, dyrektor kołobrzeskiego sanepidu.

Na specjalnie zwołanej konferencji, urzędnicy powiadomili, że szkoła, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pozostanie zamknięta do odwołania. Uczeń „Szóstki” ma obecnie przeprowadzane badania na obecność koronawirusa we krwi. Czekamy na wyniki tych badań, najprawdopodobniej będą we wtorek albo środę. Chcę jednak wszystkich uspokoić; prawdopodobieństwo zakażenia w przypadku tego dziecka, jest naprawdę bliskie zeru. Stan tego ucznia jest dobry – wyjaśniał dyrektor sanepidu.

Jak tłumaczyła prezydent Anna Mieczkowska, działania magistratu i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej związane są ściśle z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Uspokajamy wszystkich, ale zdajemy sobie również sprawę z powagi sytuacji, stąd decyzja o odwołaniu zajęć w szkole – mówiła prezydent.

Przypomnijmy; w sobotę popołudniu, rodzice uczniów „Szóstki” otrzymali informacje o tym, że zajęcia w placówce zostaną, w związku z dezynfekcją, odwołane. Również na stronach szkoły pojawił się komunikat o jej zamknięciu. Informacja na stronach szkoły ulegała zmianie – początkowo pisano, że dezynfekcja prowadzona jest w „związku z zagrożeniem wirusem”, później informowano jedynie o samej sterylizacji.

„Szóstka” jest dotychczas jedyną placówką w Kołobrzegu, która zamknięto w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Więcej w materiale video.

 

Komentarze (1)

Gość 2020-03-02 20:18

Korona wirus tu, korona wirus tam, umarło tyle, zachorowało tyle, w kolejnych państwach korona się pojawił itd. ludzie przestańcie dramatyzować. Żyjcie normalnym życiem. Jest sezon grypowy, przeziębienie osłabienie organizmu, a nie korona. Czekamy na niego jak na jakiegoś Zbawiciela, wow kiedy będzie, a nie ma jeszcze szkoda. To czekamy może jutro. I co jak będzie u nas, świat się zawali, przestaniemy funkcjonować. No nie, życie płynie dalej. Zdrowia życzę wszystkim.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: