Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Połczynie-Zdroju

  • Adrian Wolanin
  • 2020-03-01 14:43:13
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Połczynie-Zdroju
  • Foto: TV Gawex

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w wyjątkowy sposób uczczono w Połczynie-Zdroju. Poza tradycyjnym już Biegiem Tropem Wilczym, jak zawsze rozgrywanym na symbolicznym dystansie 1963 metrów, punktualnie w południe dokonano uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej pułkownikowi Witoldowi Pileckiemu.

Wykonana z metalu tablica ku czci straconego w roku 1948 żołnierza m.in. Armii Krajowej, wówczas będącego w stopniu rotmistrza, została odsłonięta w centralnym punkcie miasta, tuż przed największą lokalną świątynią, którą jest Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jak podkreślono w trakcie wydarzenia, w miejscu tym, zgodnie z wolą mieszkańców, będą pojawiać się kolejne tablice upamiętniające polskich bohaterów walczących z totalitaryzmami.

Drugim punktem uroczystości był organizowany już po raz ósmy Bieg Tropem Wilczym. Zgłoszeni do niego zawodnicy zgodnie podkreślali, że poprzez swoje starty chcą oddać cześć wszystkim żołnierzom walczącym o wolną Polskę, kompletnie nie zważając na osiągane wyniki.

Więcej na ten temat już wkrótce na antenie TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: