Niezwykle ciekawe ferie w Złocienieckim Ośrodku Kultury

  • Adrian Wolanin
  • 2020-02-24 12:20:30
Niezwykle ciekawe ferie w Złocienieckim Ośrodku Kultury
  • Foto: Elżbieta Kordek

Ferie w Złocienieckim Ośrodku Kultury zleciały nie wiadomo kiedy. Grupa młodych pasjonatów robotyki uczestniczyła w warsztatach z programowania photon robota w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu. Roboty za sprawą młodych pasjonatów nie tylko poruszały się w wyznaczonych kierunkach, ale też wydawały przeróżne dźwięki i zmieniały kolory.

W I tygodniu ferii od poniedziałku do czwartku młodzież uczestniczyła w warsztatach fotograficznych z Piotrem Krywanem – po wprowadzeniu teoretycznym, podczas zajęć praktycznych uczestnicy skupili się na portrecie w różnych warunkach oświetleniowych, a także zdjęciach plenerowych - nie zabrakło wypadu do lasu i ćwiczenia pejzaży.

W drugim tygodniu dzieci i młodzież brały udział w warsztatach malarskich pt. „LAS”, prowadzonych przez Agnieszkę Świerczek. Grupa młodych artystów stworzyła interesującą kolekcję pejzaży. Na zakończenie warsztatów odbył się wernisaż i każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodka niespodziankę.

Pamiętaliśmy też o młodszych uczniach – zajęcia z zumby prowadziła dla nich Katarzyna Maciąg, a taneczne Małgorzata Szumlańska. Nie zabrakło też zajęć rytmicznych, wokalnych i muzycznych prowadzonych przez Wiolettę Krzemińską i Wojciecha Kucharskiego.

Nasi uczestnicy mieli okazję również odkrywać świat zmysłów na zajęciach z sensoplastyki, prowadzonych przez Dzidkę i Marka Harańczyków. Poznali co to jest masa nieniutonowa, eksperymentowali z cieczami, robili kolorowe i pachnące mieszanki.

Nie zapomnieliśmy też o naszych kinomanach – specjalnie dla nich graliśmy Detektywa Pikachu, Jestem M Misfit oraz Śnieżkę i fantastyczną siódemkę.

Info: Magdalena Owczarek, Złocieniecki Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: